EVERYTHING RELATED WITH COFFEE IS HERE: COFFEES...

Delivery, Shipping and Returns

Teslimat, Kargo ve İade

A. TESLİMAT

Ürünleriniz siparişiniz onaylandığında stok durumunun uygun olması durumunda stoktan teslim edilmekte veya tedarik edilmektedir. Sonrasında kargoya verilmektedir. Siparişinizin onaylanabilmesi için satın almış olduğunuz ürünlerin ücretinin kredi kartı veya havale ile ödenmesi gerekmektedir. Onaylanan siparişler 1-30 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir.

B. KARGO

Şirketimizin Sorumlukları:

Gönderi işleminin tüm aşamaları mağazamızın markası altında yapılmayabilir. Ancak mağazamız nihai olarak ürünlerin son kullanıcıya kusursuz şekilde ulaştırılmasından sorumludur. Dağıtım aşamasındaki sorunlarda müşteri ilk olarak bize başvurarak ürününün teslimatını ya da bilgisini sorgulayabilir.

Kargo Şirketleri:

Mağazamızın taşıma prosedüründeki çözüm ortağı ürünün ulaştırılacağı adrese hizmet açısından değerlendirilir.

Kargo Ücretleri:

Nakliye ücretleri ürün ağırlık ve hacmine gore değişmekte olup bu kargo ücreti sipariş sırasında gözükmektedir. Kargo ücreti alınmayan ürünler ise o ürünle ilgili alanda belirtilmektedir.
Cayma hakkını kullanması durumunda kargo ücretinin tarafımızca ödenmesi için şu şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir:
-14 günlük süre içinde buyesperanza.com sitemizin Hesabım -> Siparişlerim sayfasından iade sürecini başlatılması
-Anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarına 7 günlük süre içerisinde teslim etmesi

Sipariş Ulaşım Süresi:

Özel durumlar dışında mağazamızdan satın alınan ürünler faturası ile birlikte siparişin verilmesinden itibaren İstanbul içine en geç 5 iş günü, İstanbul dışına ise en geç 7 iş günü içerisinde ulaştırılır. Özel durumlar kapsamına resmi ve bölgesel tatiller, yılbaşı ve birleştirilmiş dini bayram tatilleri girer. Bu tatillerde dağıtım çözüm ortakları çalışmadığından sipariş girişi tarihine bağlı olarak sevkiyat tatil sonrasına kalabilir. Böyle durumlarda sitemiz gerekli uyarıya anasayfasında görünür bir bölümde yer verir.

Teslimat Sırasında Ödeme:

“Kapıda Ödeme” seçeneği dışındaki ödemelerde tüm ücretler sipariş aşamasında tahsil edildiğinden teslimat sırasında dağıtım görevlisine herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Kargo ve Sipariş Takibi:

"Sipariş takibi'' bölümü ile siparişlerinizi takip edebilirsiniz.

C. İADE

İade Süresi ve Şartları:

Satın almış olduğunuz ürünleri ürünün size veya belirttiğiniz adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren kanunen 14 (ondört) gün içerisinde cayma hakkınızı kullanarak iade edebilirsiniz. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde buyesperanza.com sitemizin Hesabım -> Siparişlerim sayfasından iade sürecini başlatılması, 7 günlük süre içerisinde ürünün kargo şirketine teslim edilmesi gerekmektedir. Ürünü gönderilmek istendiği kargo şirketi tarafımızca belirttiğimiz seçenekler üzerinden seçilebilir.

İadede
a.Teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
b.İade formu,
c.İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

İade Edilen Ürünlere Geri Ödemeleri:

Ürün bedelleri cayma bildiriminin tarafımıza ulaşmasından itibaren en geç 14 günlük süre içerisinde tarafınıza iade edilir. Taksitli alımlarda geri ödeme taksitle yapılmaktadır.

İadesi Edilemeyecek Ürünler:

Kanunen şu mal/hizmetlere ilişkin sözleşmelerde, kullanılmamış/istifade edilmemiş olsa dahi, cayma hakkı bulunmamaktadır :

a.Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde (Ziynet, altın ve gümüş kategorisindeki ürünler).
b.Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallarda.c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek mallarda.
c.Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların tesliminde.
d.Tüketici tarafından ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması şartıyla maddi ortamda sunulan kitap, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine (her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) telefon kontör siparişleri) ilişkin sözleşmelerde.
e.Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerinde.
f.Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlarda.
g.Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesinde.
e.Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen ürünlerde.
f.Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlerde.

Detaylı bilgi için “Mesafeli Satış Sözleşmesi” sayfamıza bakınız.

 


Original Product

All of our products are original products.

Secure Shopping

Your card information is protected by 256 Bit SSL Certificate.

Fast Shipping

Your orders will be delivered to your address as soon as possible.

Payment Options

Payment options with money order, EFT, credit cards ...

  • BANKA KARTLARI

2021© Esperanza Coffee And Food Trading Ltd. All rights reserved. | Avinga

There are no items in your shopping cart